K-pop onsdage i Tech-Teket

Ungdomsbiblioteket og Tech-Teket inviterer til K-pop fællesskab i sommerferien.
Date
Tid
15:00 - 17:00
Bibliotek
Ballerup Bibliotek
Adresse

Banegårdspladsen 1
2750 Ballerup
Danmark

Drømmer du om at lave klistermærker, T-shirts, plakater eller 3D-print af din ult group og bias? Vil du gerne have en hyggelig eftermiddag med andre K-pop-fans? Så er Ballerup Bibliotekernes K-pop-onsdage i Tech-teket måske noget for dig.

To onsdage i juli tænder Tech-teket for K-pop-tonerne og åbner dørene ekstra meget for K-pop-entusiasterne. Tech-teket er åbent som normalt, men K-pop-onsdagene er til for, at fans uforpligtende kan møde hinanden, lave finurligt merch, lytte til musik eller bare få sig en god snak.

Ungdomsbibliotekar og Tech-teket-vært Rie står som sædvanligt klar i Tech-teket med assistance til maskinerne. Ekstraordinært til K-pop-onsdagene er der også plads til dans, bytning af fotokort og hygge i salen ved Tech-teket, hvor bibliotekar (og Red Velvet-fan) Sofie også vil være til stede.

Det er helt uforpligtende at deltage. Du bestemmer selv, hvor længe du vil være der, og om du blot vil bruge Tech-tekets maskiner – eller bare komme for hyggens skyld. 

 

Arrangementet er forbeholdt personer fra 14 år og op.  

 

Tilgængelighed
•    Lyd: Der vil være atmosfærisk musik, men ikke højt. 
•    Teleslynge: Nej
•    Mulighed for at trække sig: Ja
•    Handicapvenligt toilet: Ja

 

K-pop onsdage i Tech-teket er gratis, men man skal selv betale for materialer brugt. Se priserne og praktiske informationer her https://bib.ballerup.dk/tech-teket/praktiske-oplysninger-og-retningslinjer-tech-teket